Aktualności

W grudniu wiele osób nie obejrzy TVP. "Brak sygnału"

Wielu regularnych widzów TVP może doświadczyć rozczarowania. Istnieje ryzyko, że przez pewien okres w grudniu nie będą mogli odbierać sygnału jej stacji. Specjaliści przestrzegają, że takie zdarzenie może być interpretowane jako manewr polityczny.

Image
Image

TVP zmieni standard nadawania.
Resort cyfryzacji: bez dofinansowania na dekoder lub telewizor

Już za nieco ponad miesiąc MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej z głównymi kanałami Telewizji Polskiej ma przejść na standard DVB-T2/HEVC. Mieszkańcy nawet pół miliona domostw mogą stracić dostęp do stacji z tego multipleksu. - Na ten moment nie jest planowane uruchomienie programu dopłat do dekodera/telewizora zgodnego z DVB-T2/HEVC - informuje Wirtualnemedia.pl resort cyfryzacji.

Naziemny MUX-3 przejdzie na DVB-T2/HEVC pod koniec listopada

Multipleks naziemny z głównymi kanałami Telewizji Polskiej musi do końca 2023 roku przejść na nowy standard DVB-T2 z kodekiem HEVC. Jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, nadawca publiczny nie będzie czekał do ostatniej chwili, bo operację zaplanowano na koniec listopada.

Image

WIWA H.265 MINI LED - recenzja tunera DVB-T2 z H.265/HEVC

W dzisiejszej recenzji premiera najnowszej WIWY H.265 Mini LED która jest rozbudowaną wersją tunera WIWA H.265 Mini którego recenzję mieliście okazję zobaczyć jesienią ubiegłego roku. Tuner jest wpinany bezpośrednio w złącze HDMI telewizora i zasilane ze złącza USB, dzięki czemu nie potrzebujemy zewnętrznych zasilaczy. Dodatkowo w zestawie zewnętrzny odbiornik pilota na USB wraz z wyświetlaczem oraz zupełnie nowy pilot zdalnego sterowania z programowalnymi przyciskami. Piszcie w komentarzach która WIWA wam się bardziej podoba.

Image

DVB-T2: Nowa telewizja cyfrowa

Zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2/HEVC rusza już pod koniec marca. Co to oznacza dla polskich telewidzów i jak się przygotować do zmiany? O tym w poradniku wideo przygotowanym, również w oparciu o nasze materiały, przez redakcję Komputer Świat.

WIWA H.265 MAXX - recenzja tunera DVB-T2 z H.265/HEVC

W dzisiejszym odcinku zapraszam do recenzji najmocniejszego tunera DVB-T2 marki WIWA czyli WIWA H.265 MAXX. Tuner przeznaczony jest do odbioru naziemnych kanałów cyfrowych w nowym standardzie nadawania DVB-T2 z kodekiem H.265 HEVC, wyposażony jest w pilota memo control oraz dwa złącza USB.

WIWA H.265 MINI - recenzja tunera DVB-T2 na którego wiele osób czekało

W dzisiejszej recenzji premiera najnowszej WIWY H.265 Mini która właśnie debiutuje na rynku. Tuner jest wpinany bezpośrednio w złącze HDMI telewizora i zasilane ze złącza USB, dzięki czemu nie potrzebujemy zewnętrznych zasilaczy. Dodatkowo w zestawie zewnętrzny odbiornik pilota na USB oraz bardzo dobry pilot z programowalnymi przyciskami. Zapraszam więc do recenzji.

Helikoptery pracują przy wielkiej wymianie nadajników telewizyjnych.

Trwa wielka wymiana systemów antenowych nadajników telewizji naziemnej. Ma ona w związek z przejściem na system DVB-T2, który pozwoli na emisję większej liczby kanałów, w tym stacji w jakości HD. W operacji wymiany firma Emitel wykorzystuje helikoptery. Dla części Polaków nowy system emisji to konieczność wymiany telewizora lub dokupienia do niego specjalnego odbiornika. Trzeba uważnie sprawdzać, jakie urządzenie się kupuje.

Image

WIWA H.265 PRO - recenzja tunera DVB-T2 z H.265 HEVC

W dzisiejszym odcinku zapraszam do recenzji tunera WIWA H.265 PRO czyli mocniejszej wersji bardzo popularnego tunera WIWA H.265. Tuner został przygotowany na nadchodzącą zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 H.265 HEVC, więc jeżeli szukasz tunera do swojego starszego telewizora to być może ten model Cię zainteresuje.

WIWA H.265 LITE - recenzja tunera oraz tworzenie i zarządzanie listami kanałów

W dzisiejszym odcinku zapraszam do recenzji kolejnego tunera spełniającego wymogi nowego standardu nadawania DVB-T2 HEVC - tym razem będzie to tuner WIWA H.265 LITE, czyli młodszy brat tunera WIWA H.265. Ponieważ urządzenia są niemal identyczne postaram się skupić na różnicach oraz zarządzaniu listami kanałów o które najczęściej pytaliście w przypadku recenzji tunera WIWA H.265.

Image

Ponad 2 mln gospodarstw domowych może stracić dostęp do telewizji

Krajowy Instytut Mediów prowadzi badania, które mają wykazać jak wielu Polaków jest przygotowanych na zmianę standardu naziemnej telewizji cyfrowej w II kwartale 2022 roku. Aż 2,27 mln gospodarstw domowych musi wymienić telewizor lub kupić nowy tuner. Przedstawiciel Samsunga alarmuje, że wiosną może zabraknąć sprzętu - piszą Wirtualnemedia.pl.

WIWA H.265 - recenzja tunera DVB-T2 z H.265 HEVC

Przygotowując się na zmianę standardu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 zapraszam do recenzji kolejnego tunera spełniającego wymogi nowego standardu nadawania - tym razem będzie to chyba najpopularniejszy obecnie tuner jakim jest WIWA H.265. Pamiętaj że nie musisz wymieniać starszego telewizora bez obsługi DVB-T2 na nowy - wystarczy że dokupisz do niego tuner / dekoder i nadal będziesz mógł cieszyć się odbiorem wszystkich naziemnych kanałów telewizyjnych na twoim telewizorze.

W telewizji naziemnej pojawi się standard
DVB-T2/HEVC, konieczna wymiana telewizora lub przystawka

W Polsce szykowane jest wprowadzenie nowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, że użytkownicy korzystający z takiej formy transmisji sygnału będą musieli zakupić nowy model telewizora obsługującego DVB-T2/HEVC lub odpowiednią przystawkę. - Zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej z DVB-T na DVB-T2/HEVC da konsumentom nowe możliwości. Będzie to szansa na pojawienie się nowych kanałów na multipleksach, a także zwiększenie jakości, przynajmniej niektórych, do standardu 4K. Od początku 2020 roku nie ma możliwości sprzedawania telewizorów, które nie obsługują kodeka HEVC, natomiast od 2021 roku nie będzie możliwości sprzedawania bez technologii HbbTV 2.0.1, która pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła multimedialnym możliwościom DVB-T2 - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski z UKE.

Image
Image

TVN we współpracy z Emitel uruchamia testy DVB-T2/HEVC w Gdańsku

TVN S.A. oraz Emitel S.A. rozpoczęły etap testów nadawania programów telewizyjnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Testy obejmą emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.

Image

Sygnał DVB-T2 w Polsce

DVB-T2 to skrót od zwrotu Digital Video Broadcasting - Terrestial Second Generation, czyli standard naziemnej cyfrowej transmisji wideo drugiej generacji. 1 grudnia 2019 roku weszło w życie nowe rozporządzenie ministra cyfryzacji w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Co to oznacza dla posiadaczy telewizorów i tych osób, które planują w zakup kolejnego telewizora? Wyjaśniamy.

Zgodnie z opublikowanym 20 stycznia komunikatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej zbliża się zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Konsumenci powinni się upewnić podczas zakupu nowego telewizora, że będzie on w stanie poprawnie odbierać treści nadawane w standardzie DVB-T2/HEVC.